جاغوری یک - مهاجرت های غیر قانونی به استرالیا و پیامد آن
جاغوری یک
o پایگاه اطلاع رسانی جاغوری - گامی بسوی موفقیت های بیشتر
...
عکس پایگاه اطلاع رسانی جاغوری :
... ...
مهاجرت های غیر قانونی به استرالیا و پیامد آن
موضوع: استرالیا و مهاجرت چهارشنبه سی و یکم فروردین 1390 7:23

مهاجرت های غیر قانونی به استرالیا  و پیامد آن

حاتمی از کابل

مهاجرت یک پدیده جهانی بوده و ریشه در فرهنگ بشریت دارد، پدیده ای مهاجرت همگام با از دیاد و تراکم نفوس گسترده تر و پیچیده تر شده اند. همساله هزاران  تن به صورت غیر قانونی از کشور مبدا به کشور مقصد انتقال می یابد و هزاران تن دیگر به تجارت  انسانی مصروف بوده وازاین طریق امرار معاش می نمایند و صدها تن دیگر جانهای شرین شان را در این معلامه از دست داده و در نتیجه اعضای فامیل شان بر گلیم سوگ و ماتم می نشیند.

 بخش بزرگ از پناهجویان جهان را شهروندان کشور های فقیر و نا ارم جهان چون افغانستان، لیبی، عراق، پاکستان ، بنگلدیش  و مورتانیا تشکیل مید دهند. افغانستان کشور است که سه دهه جنگ های داخلی را پشت سر گزرانده و ملیونها تن آن در کشور های همسایه مهاجر و هزران تن دیگر شان در کشور های اروپا و استرالیا پناهنده شده ا ند. مطابق امار ادره سازمان ملل در امور مهاجرین پناهنده گان افغاستان 7% کل جهمیت پناهجویان جهان را شکل می بخشند.

به صورت فشرده می توان گفت که  در هر گوشه ای این کره ای خاکی جستجو کنی شهروندان افغانستان را می یابی که به صورت پراکنده به زندگی خویش ادامه می دهند. به نسبت وضعیت بد سیاسی و حکومت های استبدای گزشته جامعه هزاره تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت را متقابل شده اند. سایت Indonesia .blogfa.com    که مربوط به مهاجرین هزاره ها در کشور استرالیا بوده همه روزه اخبار درد ناگ و غمبار را از تلفات جانی هزاره های به نشر می رسند که قلب هر هزاره با احساس را تکان می دهد خواستم بری ایجاد پیوند میان این وبلاگ و Indonesia.blogfa.com  این خبر در وبسایت به نشر سپرده دیدگاه خواننده گان وبلاگ را در مورد مهاجرت های غیر قانونی به استرالیا وپیامد آن جویا شویم. امید ورام که بعد از خواندن خبر اتی دیدگاه خود را در مورد پیامد  های مثبت و مفنی مهاجرت به استرالیا بنویسید.

 

"چند روز قبل ، مقامات آسترالیا در توقیف خانه پناهجویان  موسوم به کورتین جسد   یک تن افغان 20 ساله که مربوط به قوم هزاره افغانستان میباشد،  را دریافت نمودند.

مدافعان پناهجویان در آسترالیا گفته اند که فرد مذکور بعد از سپردی نمودن حدودا 10 ماه در توقف خانه پناهجویان، جان خود را خود  از دست داد. شایان ذکر است که کلیه افرادیکه بوسیله قایق به آسترالیا خود را میرسانند، باید حدود 10 ماه را در توقیف خانه بسر ببرند و در عین زمان درخواست پناهندگی شان نیز مورد بررسی و رسیدگی از سوی مقامات ذیربط قرار میگیرد. 

خانم پامیلا از مرکز منابع پناه جویان اظهار داشت که دوست این مرد به وی گفته است که این فرد بعد از آن به اتاق اش رفت که مامور موظف درامور مهاجرت آمد و پرسید که چه کسی دو ماه قبل به این جاه آمده است و میخواست تصمیم اتخاذ شده در مورد درخواست پناهندگی شان را برای آنها اعلان نماید. 

فرد مزبور هنگام انتظار برای تصمیم در مورد اینکه آیا اسناد پناهجوی به وی داده میشود یا خیر، بی نهایت مضطرب و افسرده به نظر می رسید.   

پامیلا اظهار داشت فرد مذکور نمیتوانست درک کند که چرا وی تا هنوز هم منتظر است در حالیکه سایر اشخاصیکه در آنجا بودند در ظرف دو ماه در مورد درخواست شان تصمیم اتخاذ گردید.

خانم پامیلا اظهار داشت که این پنجمین خودکشی در توقیف خانه مهاجرین است. به تاریخ 17 مارچ، یک مرد افغان دیگر بنام مقداد حسین که بیست سال عمر داشت در توقیف خانه شیرگر جان خود را از دست داد. مقداد حسین خود را با استفاده از روجائی به دار آویخته بود. 

فرد مذکور بعد چندین روز نارامی در مرکز طی مراحل اسناد پناهجویان در آسترلیا واقع ساحل کریسمس، جائیکه محبوسین دست به شورش زدند و خیمه ها را به آتش کشیدند و پولیس را مجبور به استفاده ازگاز اشک آور برای متفرق  ساختن آنها نمودند، جان خود را از دست داد.

توقیف خانه ها بسیار مزدحم است و نمی تواند جوابگوی نیازمندی های افراد که در این اواخر وارد این کشور شده اند که اکثر شان را افغانهای(هزارها) تشکیل میدهد که از بوسیله قایق ها خود را به این کشور رسانده اند، باشد. تعداد افرادیکه در آسترلیا درخواست پناهندگی مینمایند به تناسب سال گذشته 33 فیصد افزایش یافته است. طبق اظهارات کمیشنری عالی ملل متحد برای مهاجرین، بعد از ورود بیش از 6500 فرد از طریق کشتی ها در سال 2010، توقیف خانه ها بیش از ظرفیت آن پر ازدحام شده اند که این امر سبب تاخیر در طی مراحل درخواست های پناهندگان می شود. 

در عین زمان، درخواست های آنانیکه طی مراحل شده است روشن نیست که آیا موفق بوده است یا خیر. در ماه جنوری، دولت آسترلیا اعلان نمود که این کشور با دولت افغانستان وکمیشنری عالی ملل متحد برای مهاجرین یک توافقنامه را امضاء نموده اند که مبنی بر آن افغانهایکه درخواست پناهندگی شان رد گردیده است، بطور اجباری به کشور شان دو باره فرستاده می شوند." منبع خبر سایت: Indonesia.blogfa.com  

حاتمی از کابل

 

... ...
نوشته شده توسط مدیریت وب سایت | لینک ثابت |

آخرین مطالب پایگاه اطلاع رسانی جاغوری :
  • » اطلاعیه
  • لازم به یاد آوری است :
    پایگاه اطلاع رسانی جاغوری تمام حقوق مربوط و متعلق به این سایت را برای خود محفوظ میدارد، باز نشر مطالب و عکس های که در جاغوری یک اپلود شده بدون ذکر منبع و یا حذف منبع جاغوری یک مجاز نیست . ضمنآ مسئولیت محتوای مطالب به عهده نویسندگان ان میباشد
    جاغوری یک به خانه جدید اساس کشی نموده و برای رفتن به خانه جدید به این ادرسwww.jaghori1.com مراحعه نماید
    ... ...

    jaghori1.com. Designer: موج سوم